top of page
Klimatizace-2-header.png

Kvalitní servis po Váš vůz v Kolíně

Servis a plnění klimatizací

Klimatizace je dnes běžný doplněk automobilu a přitom málo majitelů ví, jak se o ni správně starat, aby byla dlouhodobě plně funkční. Nejideálnější doba pro kontrolu je před jarní sezonou. Minimálně jednou ročně je důležité provést desinfekci výparníku, na kterém mohou tvořit roztoči a plísně a z toho samozřejmě nepříjemný zápach, který pak dýchánek a vznikají z toho respirační nemoci.

 

Servis klimatizace se dělí na dvě na sobě nezávisle pracovní operace.

 

  1. desinfekce klimatizace - tento úkon  provádíme ozónovým sterilizátorem, který samozřejmě dezinfikuje cely interiér vozu - odstraní zápach vznikající při běžném používání. Ozónové čištění je nejúčinnější metoda, jak odstranit nechtěné bakterie a plísně z výparníku, na kterém vše vzniká. Toto je ideální minimálně jednou ročně. S desinfekcí klimatizace je doporučena výměna kabinového filtru.

  2. servis klimatizace -  jednou za tři roky je třeba provést také výměnu chladiva. Při této operaci se automatickým přístrojem odčerpá původní chladivo, při kterém změříme aktuální množství chladiva, které se v plničce zregeneruje a po doplnění oleje PAG se vrátí do okruhu doplněného novým chladivem na správné množství. S doplňovaným olejem také přidáváme do okruhu barvivo, které v budoucnosti výrazně pomáhá k dohledaní úniku chladiva ze systému.

DSC_9700.jpg

Od roku 2015 je na trhu také chladivo nového typu - r1234yf  a samozřejmě automatickou plničku i na tento typ chladiva máme, což v dnešní době není běžná výbava mnoha autoservisu.

 

Ceník vybraných položek

Desinfekce ozón - 400,-

Výměna kabinového filtru od 100,- dle typu vozu

Servis klimatizace s chladivem  r134a - práce 600,-/ + 2,70,-/g

Servis klimatizace s chladivem r1234yf - práce 1000,-/ + 5,-/g

 

Průměrná náplň klimatizace 500-700g

DSC_9766_edited.jpg
bottom of page