top of page
DSC_4922.jpg

Kvalitní servis po Váš vůz v Kolíně

Dekarbonizace motoru vodíkem

Jak rychle, jednoduše, levně vrátit motoru původní parametry?
 

Co Vám přinese dekarbonizace motoru?

Nižší spotřeba paliva

Hladší chod 
 

Až o 70% snížení emisí

Snížení hlučnosti 

Zmírnění vibrací

Výrazné snížení kouřivosti 

Zabrání budoucímu možnému poškození motoru

Startování a chod  při akceleraci

Co způsobuje karbonové úsady?

Při běhu motoru vznikají ve spalovacím prostoru a za ním karbonové nánosy které neblaze působí na chod a výkon motoru, které vznikají nedokonalým vyhořením paliva. Tyto úsady zanášejí celý systém a zabraňují správné funkci mnoha dílů, jako zapečené pístní kroužky, ventily, turbodmychadlo, vstřikovače, EGR ventil, lambda sonda, filtr pevných částic DPF, katalyzátor atd. Následkem je ztráta kompresních tlaků, snížení výkonu motoru, zvýšení spotřeby, horší starty, cukání motoru a hlavně zvýšení emisí.

Proč dekarbonizaci vodíkem využít k čištění motorů?

Při dekarbonizaci se připojí přístroj vytvářející vodík v přesném množství potřebném k obsahu motoru do sací části a za běhu se spaluje ať už v benzínovém či naftovém motoru a dochází k pyrolýze, při které uhlíkové usazeniny shoří a odejdou výfukovým systémem ven. Tento proces trvá přibližně hodinu a není potřeba žádná demontáž dílů motoru.

Tato metoda je jedna z nejmodernějších způsobů jak udržovat motor v kondici bez drahých oprav. Metoda je šetrná k motoru a prodlužuje životnost celého motoru a jeho komponentů.Výsledky jsou jednoznačně prokazatelné při měření emisí motoru, které jsme ve spolupráci se stanicí ME v Kolíně již několikrát ověřili s perfektním výsledkem.

Dekarbonizace a autoservis?

Tato metoda je jako novinka ještě velice málo rozšířená a tím pádem mnoho mechaniků se tomu bude smát, že nic takové ho není možné a že to zničí motor atd... (Velice rádi je přesvědčíme o opaku).Ostatně se i My jsme kdysi zastávali podobný názor až do okamžiku, než jsme se s tím setkali poprvé. Pak už byla jen otázka kdy a jaký přístroj pořídit.Nyní (konec května 2021 cca 3tydny od pořízení přístroje) máme za sebou už přibližně 25 vozidel a plno krásných výsledků.

bottom of page