Kvalitní servis po Váš vůz v Kolíně

Měření a seřizování geometrie

Beissbarth

 

Kontrola stavu seřízení geometrie jednotlivých částí přední a zadní nápravy podvozku vozidla pomocí přesného kalibrovaného elektronického zařízení.

Správné seřízení geometrie náprav vozidla zvyšuje životnost pneumatik, zlepšuje komfort jízdy a má vliv na vaši celkovou bezpečnost. Doporučujeme provést kontrolu geometrie po každé výměně pneumatik, výměně dílů podvozku a řízení nebo po silném nárazu kola do překážky (např. najetí na výmol, obrubník, výtluk, …)

 

Nestandardní (nerovnoměrné) opotřebení pneumatik Vás dovede vizuálně upozornit na možnost závady nebo  
na špatné seřízení geometrie podvozku vašeho vozidla.

 

Kontrolu a seřízení geometrie podvozku provádíme na moderním měřícím zařízení. Používáme elektronické  3D kamerové zařízení s indikací naměřených hodnot, včetně grafického zobrazení. Naměřené hodnoty jsou porovnány   

s předepsanými hodnotami výrobců vozidel. Zjištěné odchylky v nastavení geometrie podvozku Vám mohou naši mechanici okamžitě seřídit, pokud typ vozu a podvozku tuto možnost nabízí. Základní předpoklad pro správně seřízenou geometrii je mít také v pořádku veškeré podvozkové díly(čepy, silentbloky, tlumiče, ramena) . Toto je třeba před seřízením zkontrolovat. Výstupem měření je protokol z tiskárny, která je součástí měřícího zařízení.

 

Všechna naše měřící zařízení jsou pravidelně kalibrována s vysokou přesností. V servisu používáme pouze zařízení předních světových výrobců. Jsme vybaveni potřebným zařízením i pro kontrolu a seřízení geometrie dodávkových vozidel. Požadujte kontrolu geometrie, Zvýšíte životnost svých pneumatik, zlepšíte komfort jízdy a zvýšíte bezpečnost provozu a tím samozřejmě i úsporu pohonných hmot